د09252017

Last updateس, 11 جولای 2017 4pm

9438

Back شما اینجا هستید: Home تالار بورس مقالات و ویدئوهای آموزشی بورس الفبای بورس ایران

تاریخچه پیدایش بورس در جهان

به گفته اغلب كارشناسان، تاريخچه پيدايش واژه بورس هم به قرن پانزدd2هم ميلادي باز مي‌گردد. در آن زمان، بازرگانان و كسبه‌ي شهري به نام «بورُوژ»(Bruges) در شمال غربي بلژيك، در ميداني به نام «تِربورس»(TerBeurze) در مقابل خانه‌ی بزرگ‌زاده‌اي به نام «واندِر بورس» جمع مي‌شدند و خريد و فروش مي‌كردند.از آن تاريخ به بعد مكان‌هايي كه مردم در آنجا خريد و فروش مي‌كردنـد، به بورس معروف شدنـد.

 

ادامه مطلب نظرات (1) کلیک ها: 1594

تاریخچه پیدایش بورس در ایران (بخش دوم)

در بخش قبل، به تاريخچه پيدايش واژه بورس و همچنc14ين تأسيس بورس در جهان پرداختيم و گفتيم كه اولين بورس جهان، در اوايل قرن هفدهم ميلادي، در آمستردام هلند تأسيس شد و اولين شركتي هم كه سهامش را در اين بورس عرضه كرد، كمپاني هند شرقي نام داشت. اما بورس در ايران، چگونه شكل گرفت؟

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1300

معرفی دارایی‌های مالی و واقعی

انواع نیازهای انسان سبب شده است تا در جz2وامع مختلف، مردم محل هایی را به نام بازار ایجاد نمایند. بازار مكانی عمومی است كه درآن خریداران و فروشندگان معاملات خود را مستقیماً یا ازطریق واسطه‌ها انجام می¬دهند.در مطالب گذشته گفتيم كه بورس نيز يكي از انواع بازارهاست.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1279

اهمیت و نقش بورس در اقتصاد

دانشکده اموزش بورس و ارز - a6بازاري كه ما از آن، با عنوان بورس صحبت مي‌كنيم، با بازارهاي متداول مثل بازار طلا، بازار خودرو، بازار فرش و... كه اغلب شما با آنها آشنا هستيد، تفاوت‌هاي عمده‌اي دارد.

 

ادامه مطلب نظرات (1) کلیک ها: 1427

مزایای بورس برای سرمایه‌گذاران

در مطالب گذشته، ضمن اشاره به تاريخچه تأسb9يس بورس در ايران و جهان، گفتيم كه سرمايه‌گذاري افراد جامعه در بورس، مي‌تواند نقش بسيار زيادي در رونق اقتصادي داشته باشد، چون با اين كار، منابع مالي موردنياز بنگاه‌هاي اقتصادي براي توسعه فعاليت‌ها تأمين شده و در نتيجه، رونق كسب و كار، اشتغال‌زايي و رشد و شكوفايي اقتصاد كشور را به دنبال خواهد داشت.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1244

مزایای بورس برای شرکت‌هایی که سهامشان را در بورس عرضه می‌کنند

در مطالب گذشته، مزيت سرمايه‌گذاري در بورس براي سرمايه‌گذارc8ان را شرح دادیم و گفتيم كه افرادي سهام شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس را خريداري مي‌كنند، از مزيت‌هاي متعددي مانند كسب درآمد، امنيت و شفافيت در سرمايه‌گذاري، حفظ ارزش پول در مقابل تورم، قابليت نقدشوندگي سرمايه و امكان مشاركت در نحوه اداره شركت‌ برخوردار مي‌شوند.

 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 1295

 
 video-blog-tin

 The Most comprehensive of Forex Trading Course

exness.ir banner 120 600

pack

register-now

impor-annonc

 
 
140-70